мери кей

Mary Kay – дорога успіху.

Чи знайомий Вам символ величезної всесвітньої компанії косметики — ніжно рожевий бутон. Під цим знаком об’єдналися мільйони жінок, які працюють в «Mary Kay Cosmetics». Сміливе творіння надихнуло мільйони інших жінок, показало їм, що «вони це зможуть!».

Трохи про те, як саме компанія «Mary Kay Cosmetics» знайшла шанс на існування і набрала сучасні божевільні обороти.

Я думаю, навіть у відсталих країнах чули про цю фірму. Але ніхто не має поняття, як ретельно і кваліфіковано підходять до своєї роботи виробники косметики. Мова йде, чи не про маркетингову геніальну систему побудови бізнесу, а про любов до продукції своєї фірми. Мери Кетлинг Вагнер. Засновниця компанії — Мері Кетлинг Вагнер, зустріла своє дитинство в страшних умовах розгрому після Першої світової війни, і в своїх особистих сімейних жахах. Напевно, сила духу загартувала дівчинку, в ті часи на всю її подальше життя, не дала повісити руки і кинути улюблену справу.

Трагедія цієї людини з маленької дівчинки, яка доглядає за татом хворим на туберкульоз переросла, в історію успішної усміхненої засновниці величезної компанії «Mary Kay». Жінка, що залишилася з трьома дітьми після розлучення, зневірена від потреби і брак часу, почала працювати комісійним продавцем, робота була обрана за головним критерієм — можливість працювати вдома поруч з дітьми. Можливо, це і надихає багатьох жінок світу на роботу разом з Мері Кетлинг. Природжених продавців так само не багато, як і художників чи архітекторів, це також складно.

Ідея створення компанії. Свого часу, Мері Кетліг зіткнулася з чоловічим шовінізмом, розквітають на жіночої зайнятості будинком і дітьми. Мери стала жертвою повсюдного утиску працівників жінок. Вона так переживала з цього приводу, що вирішила написати книгу про чоловіче ставлення до жінок на роботі. Ось так то і з’явилася її маленька ідея на створення великого бізнесу, в якому планувалося захопити саме жіноче населення, давши йому можливість заробляти. Для того, щоб мати гарний прибуток потрібно обов’язково продавати цікавий хороший продукт, в якому жінки будуть постійно потребувати — так міркувала Мері Кетлинг, коли вирішила, що найкращим товаром буде косметика. Багато років до цього, вона познайомилася з косметологом, який порекомендував їй старий рецепт крему на дубильних речовинах — дуже ефективна не кому не відома, доти формула. З’явилася вона випадково, за тривалий період роботи з дубильними речовинами шкіра рук майстра стала істотно краще шкіри на обличчі, рецепт крему передавався в родині з покоління в покоління.

Відкриття фірми в Далласі. У 1963 році 13 вересня на Іксчейндж Парк в Далласі сім’я Кетлинг відкрила свій перший офіс, вклавши в нього 5000 $ сина Мері Річарда Роджерса. Кожен член сім’ї брав учавстіе в становленні фірми. Ними керувала велика ідея матері. Незабаром вийшла перша лінія косметики, в яку входили — крем, тонік, маска, нічний крем і денний крем основа. Все це було з любов’ю упаковано в коробки блакитного кольору. Фірмовий колір компанії був змінений, ним став рожевий.

Мери Керлінг будувала свій бізнес на створенні маркетингової мережі консультантів, весь товар належав їй. Щоб спонукати до кращої роботи своїх співробітників вона ставитися до них, так як би хотіла, щоб вони ставилися до неї. З появою прибутку, а це, в перші 3 місяці — 34 тисячі доларів, Мері робила кращим працівникам дорогі подарунки, це і діамантові джмелі, Кадилаки рожевого кольору, прикраси, поїздки.

Все це плюс відмінна якість продукції принесло їй в перший же рік роботи близько 200 тисяч доларів. У 1969 році відбулася знаменна подія — початок будівництва власної фабрики в Далласі. Мери Керлінг почала проводити семінари для консультантів. Приймаючи їх у себе вдома, поки їх не стало занадто багато. Вона вчила своїх працівників продавати продукцію прямо в квартирі покупця.
«Мері Кей» зараз. Що ми бачимо зараз? Грандіозний успіх переслідує компанію «Mary Kay» і донині. Чи не давно, виповнилося 50 років на ринку косметики. «Мері Кей» безліч разів була удостоєна нагород за відмінну роботу. Журналу «Fortune», «500 кращих компаній», «Самі незвичайні компанії Америки», «100 кращих компаній в Америці» — кілька разів, а також Мері Керлінг була удостоєна звання найуспішнішої жінкою в світі бізнесу 20 століття. Штаб — квартира «Мері Кей» знаходиться в США, штат Техас, місто Едісон. Офіси компанії знаходяться в 34 країнах світу. У каталозі продукції можна знайти більше 200 найменувань в різних категоріях, незмінних донині. Це — косметика для тіла, догляд за обличчям, декоративна косметика, аксесуари, парфумерія, а також засоби для чоловіків. Лінії по догляду постійно оновлюються і поліпшуються. Мері зуміла запалити і зацікавити на сьогоднішній день 2 мільйони жіночих сердець, які працюють консультантами краси. Вона пройшла крізь час, не загубивши колишнього шарму. Косметика користується популярністю і продовжує набирати обертів навіть після смерті головної жінки «Mary Kay Cosmetics» — Mary Kay Ash.