камеї

Популярність камеї.

На нинішній день камеї для кулонів із золота виготовляють з самих різних матеріалів, однак традиційними по сих часів залишаються онікс, яшма, агат, кварц. Італійці із застиглої лави виготовляють камеї, французи вибирають для виготовлення перламутрові раковини. Дорогий матеріал як золото, в який вставлені виготовлені камеї, орнаментація робиться перлами і дорогоцінними різними каменями, надає ще більш величезну важливість виробу.

Чому камеї, незважаючи на всю унікальність залишаються далі обожнюємими жіночими прикрасами? Напевно тому, що дамам подобається романтика і ніжність, стиль і неповторність.

Розквіт художества камеї припав на еру Ренесансу (XVII-XVIII століття) і з тих часів ключовою метою майстрів є завзяття не спустити задану планку нижче. Виходить, це далеко не у всіх, тому зараз ювелірів, що володіють схожою технікою різьблення не так вже багато. Їхні вироби прекрасні, благородні і повинні лежати не тільки в шкатулці сучасної модниці, а малюватися у власних колекціях реальних цінителів мистецтва.

XX століття принесло багато новітнього і в способи виробництва кулонів-камей. Вони чимало разів сильно змінювалися, йшли з моди і знову поверталися. У 10-20-х минулого століття роках, це були Кольє з камеєю, 30-ті роки ознаменувалися появою прекрасних камей з пластику і скла. В епоху хіпі популярністю користувалися на кришталі. А 80-ті ж роки запам’яталися виразними великими камеями з темного скла.

З 2010 року прикраси камеї знову набирають силу. У даний момент надзвичайно популярними числяться золоті кулони з виразними профілями, які виконані в чорному кольорі. Колекцій Lanvin показала, як престижний одяг може поєднуватися з вінтажними прикрасами, так само камеї помічені були і на моделях Miu, в якому місці жіночні принти і тканини неперевершено вступають і гармонують з кулонами-камеями на прекрасних витончених, широких оксамитових стрічках.