спорт

Творча сутність спортивного орієнтування.

Ще одна чудова властивість спорту, це орієнтування – його творча сутність. Зрозуміло, всі види спорту, особливо ігрові, вимагають від спортсменів творчості та імпровізації в момент змагання.

У деяких видах, правда, значна частка «тяжкості» творчості перекладається на плечі тренерів (наприклад, у гімнастиці, легкій атлетиці, футболі, кросфіту), а також дієтологів, тому щоб досягти поставленних результатів треба знати як правильно харчуватися. В орієнтуванні ж, де змагання завжди проходять на різних ділянках місцевості різних не тільки за своїм конкретним виглядом, але і за характером, число ігрових ситуацій незліченно. У цих умовах важко створити якісь канони, які регламентують точний порядок дій у всіх випадках (для спортсмена – на дистанції, для її постановника – при коригуванні карти і плануванні траси), для спортсмена і його екіпірування наприклад якщо вас цікавить який спортивний купити рюкзак в магазині або спортивний костюм, а так само бажано проконсультуватися, що дуже просто і вигідно. Закономірності в спортивному орієнтуванні, звичайно, є, але розкрити їх всі і сформулювати просто неможливо одному-двом теоретикам. Творчість тут приймає загальний характер.

Мені здається, що саме завдяки такій властивості орієнтування спортсмен в ньому, як правило, і сам собі тренер. І чим вище його клас, тим менше потрібна йому постійна стороння допомога – настільки індивідуально його особисте сприйняття процесу змагального орієнтування, так глибоко його інтуїтивне проникнення в закони цього процесу.